Szellem-, tudatosság-, avagy fej-projekt

Az egyetemes emberi és magyar kultúra radikális megközelítésből. Bakay Kornél szavaival "a múlt nem annyi, amennyi megmaradt belőle."
A magyar műveltség képviselői szerint (Fénymagtár): "A magyar társadalom szerveződése (egykor) szerves rendszert alkotott.
A magyar nép rítusai, szokásai, cselekedetei szorosan kapcsolódtak az évkör rendjéhez. Képi alkotásai a világ működését ábrázolják. Nyelvében, zenéjében, táncaiban a világ működése képeződik le."
Ehhez annyit tennénk hozzá, hogy szerves az a műveltség, mely élhető, boldogító módon határozza meg életünket.
Szellem-projektünk oldalán látható a spiritualitás-projekt egyetemes és magyar ága.

Projektek

A Szellem-projekt a kerék átlós küllőin található

A Szellem-projekt értelméről és céljáról

Ebbe a projektbe tartozik tehát minden, amit az emberiség értelme és intuíciója által ismert fel az elmúlt évezredekben. Ez az egyetlen projekt, melyet kétfelől közelítünk meg.
Egyetemes spiritualitás és magyar szakralitás.
Mi értelme van az egyetemes mellett a magyar hagyományt és szellemiséget kiemelni, nem elég, hogy kultúránk egy a kétszáz ország műveltsége közül? Vagy csak az alapítók örökölt nemzettudata kondicionálja önkényesen ezt a megkülönböztetést?
Mielőtt erre válaszolnánk, meg kell még egy elfogultnak látszó megkülönböztetést említenünk. Miért foglalkozunk kiemelten a védikus hagyománnyal más ősi kultúrák mellett? Indokolja ezt bármi is?
India, Sumér és Egyiptom kultúráját szokás fej-fej mellett említeni, miszerint ezek 5000 éve egy kultúra voltak. Miért prioritás mégis a védikus ön- és világismeret?
Azért mert a jóga, mint átfogó spirituális rendszer ott maradt fent, miközben a sémi népek árja megsemmisítette a közel-kelet ókori hagyományait. India is majdnem áldozatul esett az arabok és angolok megszállásának. A lényeg, hogy a jóga nem indiaspecifikus, csak ott maradt fenn. Találtak jógázó szobrokat egészen Kijevig, sőt Belgrádig! Tehát egyetemes hagyományról beszélhetünk.
Most már világos, hogy miért India, de miért van külön magyar alprojekt? Magyaron ne azt értsük jelen esetben, ami abból most látszik! Ne a jelen 9 milliós lakosság félműveltségére gondoljunk! Bakay Kornél szerint "a múlt nem annyi, amennyi megmaradt belőle". Kutatást viszont nem érdemes feltételezésekre alapozni. Nem is. Mennyiségileg és minőségileg sem vethető össze nemzetünk hagyatéka a környező népek hagyományával. Szám szerint 30 ezerre becsülték néprajzosaink azt a motívumkincset, melyet őseink ábrázolásaik során még a hétköznapokban is használtak. Szellemi hagyományunk pedig egyik legfontosabb eleme a feltétlen szeretet (ellenségszeretet is) és az ingyenkegyelem megnyilvánulásai irodalmunkban.

Egyetemes Spiritualitás - Magyar szakralitás

Egyetemes spiritualitás
Kollektív ősemlékezet

A védikus világ- és önismerettől az ezoterikus keresztény hagyományon át a mai nyugati tanítók szintéziséig 5000 év vezet. Koncepciónk középpontjában tehát a jóga a nyolc ága van, ami leképezi gyakorlatilag a teljes keleti világot. Míg a krisztocentrikus spiritualitás a teljes nyugati spiritualitás szíve.
Csak néhányukat említve:
Hamvas Béla, Drunvalo Melchizedek, David R. Hawkins, Wayne Dyer, Bruce Lipton, Gregg Braden, Joe Dispenza, Arkagyij Petrov.

Magyar szakrális hagyaték
Szerves műveltségünk

Az egyetemes hagyomány részeként a magyar szerves műveltség kitüntetett helyet foglal el.
Nem csak szimbólumaink minősége és számtalan volta miatt, hanem azért is, mert őseink alakítói voltak a többi ősi néppel együtt a szellemi utaknak is.

A judeokeresztény, indoeurópai kulturális felsőbbrendűség ma is működtetett dogmája és a finnugor származásmítosz alapján értelmezhetetlen az, hogy őseink nem díszítettek, hanem ábrázoltak. Hímzéseink, templomi mennyezetkazettáink telve világmagyarázattal, egyisten-ábrázolással és a fény felszabadításával egyedülállóan tanúskodnak őseink megvilágosodott bölcsességéről.

Csak néhány zseniális mestert említve kutatóink közül:
Wass Albert, Pap Gábor, Mireisz László, Bakos Attila.

Arról, hogy a szkíta, a hun és a magyar szerves műveltség, hogyan segíthet hozzá életfeladatunk megéléséhez, további útmutatót kaphatunk az egyik Szkíta Önkormányzat oldalán.

A mai szkíták oldalán is a hármasság körül forog minden:
Szakralitás - Felelősség - Összefogás!

Lélek-projekt

Szellem-projekt

Anyag-projekt


Körünk korunk egyik fénymunkásává szeretne válni!


© Copyright Dharma Centrum Spirituális Kör 2024. No Rights Reserved.

Offline Website Builder