Az Anyag-projekt a vízszintes küllőkön található
Az anyag-projekt életünk legkézzelfoghatóbb területével foglalkozik, mely szintén nem tud jól működni megfelelő tudatosság nélkül. Akinek az étrendje vagy a szokásai nélkülözik a legelemibb tudatosságot, az jó esetben elhízik, rosszabb esetben megbetegszik.
Az anyag-projekt más nevén életmód-projekt a földi világunkban megélhető lelki-szellemi minőséget célozza. Ide tartozik az étrend mellett a holisztikus egészségszemlélet, a mozgáskultúra és a testelfogadás is.
Mivel a jóga tudománya szerint haladunk az élet megértésében, így az étrendnél is kiemelt módszerként tanulmányozzuk a jóga élettanát, az ájurvédát, mely őseink javas gyógyászatához hasonlíthatott.
Mozgáskultúra esetén szintén a jóga számos iskolájának gyakorlatát éljük, bár más rendszerekkel is, mint a csikung, ismerkedünk.
A testelfogadás modul nélkül pedig értelmezhetetlen holisztikus szemléletről beszélni. Számos lelki probléma nem létezne, ha mindenki természetesen élné meg testét, függetlenül attól, hogy a pillanatnyi divat éppen milyen ideált vetít.
A testelfogadás felsőfoka az, amikor érezzük, hogy a testünk nem szégyen, és annak nem lehetnek negatív értelemben kitüntetett részei. A civilizációnk egyik pillére a szégyen, mely évezredek óta falat emelt a nemek közé. A szégyen olyan illúzió, melyet gyermekként oltottak belénk, és szertefoszlik utolsó éveinkben.
Építsünk hidakat falak helyett! Vagyis bontsuk le a nemek közötti hamis - érdekalapú vallások által - kondicionált falakat! A test radikális elfogadása azt jelenti, hogy vállalom a testem a maga természetes állapotában. Elutasítom a természetes meztelenség és az érzékiség szükségszerű feltétlen összefüggését. Ahogy a másik szájának látványa sem azonos annak megcsókolásának vágyával, úgy mások ruhátlan teste sem kelthet szükségszerű, feltétlen érzéki asszociációkat. Csak az egybites, kondicionált gondolkodásmód tesz egyenlőségjelet.
Holisztikus egészség azt jelenti, hogy szervezetünk működését egy rendszer egészeként kezeljük, vagy ha megbomlott a harmónia kezeltetjük. Az egészség, mint teljesség kiterjed a vegetáriánus(?) étrendre, a méregtelenítésre, csak úgy mint a lelki élmények és problémák testünkben való megjelenésére is. Nyugati módszerek közül jónak találjuk a Gyógyító médium könyveit, de a Germán Gyógytudomány irodalmát is. Keletről pedig elsősorban az ájurvédát tanulmányozzuk és lehetőségeink szerint alkalmazzuk. De kiválónak tartjuk az energia- és információs gyógyítás több ágát is.
A jóga mindent felölelő rendszeréből - megvilágosult mesterek tanításai nyomán - néhány rövid, de annál hatékonyabb gyakorlatsort alkalmazunk.
A Satyananda tradíció jóga kapszuláit, vagy a Krish Murali Eswar által tanított Egyszerűsített Kundaliní Jógát.
A jóga mellett kiemelt figyelmet fordítunk a masszázsra. Az abhjanga (meleg olajos indiai masszázs) mellett a metamorf masszázson át a doTERRA AromaTouch technikájáig széles a palettánk.
Az ászanák végzésekor önmagunkat harmonizáljuk, masszázs során pedig a masszőr mozdulatai által teljesedünk ki.
Az önbizalom egyik meghatározó része, hogy milyen viszonyban, vagy iszonyban vagyok testemmel. A társadalom térben és időben sokféleképp kondicionál minket. A globalizáció szinte minden területen uniformizál, de ahelyett, hogy a korábbi merev szabályokat számolta volna fel, újabb korlátozásokat kényszerített ránk.
Az öltözködés praktikus voltán túl nem mellékes, hogy belső világunkat milyen stílus által éljük meg.
Testelfogadás a testünk állandó változásával való szembesülés is, valamint az, hogy természetesen éled-e meg a tested, vagy inkább a divat mondja meg, hogy ki vagy!
Beszélnünk kell arról is, hogy milyen élethelyzetben tekinthető természetesnek az öltözködés hiánya. Az egyvilágrend felé haladó társadalmunk egyszerre idézi a viktoriánus kor szégyenét, valamint liberalizmus szabadosságát, ami utcára viszi az erotikát, ugyanakkor bünteti a természetességet.
Hogy jön a naturizmus a spiritualitáshoz? Nem mindkét felfogásnak van ugyanazon gyökere?
A spiritualitás és a naturizmus közötti összefüggések több szinten is megfigyelhetők. Mindkettő a természethez való mélyebb kapcsolódást és a belső harmónia elérését támogatja. A spiritualitás gyakran magában foglalja az önmagunkkal és a világegyetemmel való kapcsolatunk mélyítését, míg a naturizmus a természetes állapotunk elfogadását és a társadalmi normáktól való függetlenül élést hangsúlyozza.
A naturizmus gyakorlása során az emberek gyakran meztelenül tartózkodnak a természetben, ami lehetőséget ad a test és a természet közötti közvetlen kapcsolatra, valamint a testi és lelki szabadság élményére. Ez az élmény segíthet az embereknek abban, hogy közelebb kerüljenek önmagukhoz és a természethez, ami spirituális élményekhez is vezethet.
A spiritualitás és a naturizmus közötti összefüggések tehát abban rejlenek, hogy mindkettő a természettel való összhangra, az egyszerűségre és az autentikus életmódra törekszik, amely elősegíti az önismeretet és a belső békét. Ezek a gyakorlatok segíthetnek az embereknek abban, hogy megtalálják a helyüket a világban, és harmonikusabb kapcsolatot alakítsanak ki a környezetükkel és önmagukkal.
Körünk korunk egyik fénymunkásává szeretne válni!
AI Website Generator