Anyag-, életmód avagy végtag-projekt

Jelenlétünk az anyagban egy iskolai osztály, melyet nem mindegy, milyen lelkesedéssel és eredménnyel végzünk. Az elmúlt 12 ezer évben átlag 700-szor öltöttünk testet, de egyáltalán nem mindegy, hogy ebben az életünkben mennyire élünk felelősségteljes életet!
Erdőfürdő, szabadtánc, testelfogadás mind olyan gyakorlataink, melyek lehorgonyoznak a jelen pillanatban és segítenek megélni az áramlást. Ehhez kell nagyfokú nyitottság, elfogadás és lelkesedés.

Projektek

Az Anyag-projekt a vízszintes küllőkön található

Az Anyag-projekt értelméről és céljáról

Az anyag-projekt életünk legkézzelfoghatóbb területével foglalkozik, mely szintén nem tud jól működni megfelelő tudatosság nélkül. Akinek az étrendje vagy a szokásai nélkülözik a legelemibb tudatosságot, az jó esetben elhízik, rosszabb esetben megbetegszik.
Az anyag-projekt más nevén életmód-projekt a földi világunkban megélhető lelki-szellemi minőséget célozza. Ide tartozik az étrend mellett a mozgáskultúra és testelfogadás is.
Mivel a jóga tudománya szerint haladunk az élet megértésében, így az étrendnél is kiemelt módszerként tanulmányozzuk a jóga élettanát, az ájurvédát, mely őseink javas gyógyászatához hasonlíthatott.
Mozgáskultúra esetén szintén a jóga számos iskolájának gyakorlatát éljük, bár más rendszerekkel is, mint a csikung, ismerkedünk.
A testelfogadás modul nélkül pedig értelmezhetetlen holisztikus szemléletről beszélni. Számos lelki probléma nem létezne, ha mindenki természetesen élné meg testét, függetlenül attól, hogy a pillanatnyi divat éppen milyen ideált vetít.
A testelfogadás felsőfoka az, amikor érezzük, hogy a testünk nem szégyen, és annak nem lehetnek negatív értelemben kitüntetett részei. A civilizációnk egyik pillére a szégyen, mely évezredek óta falat emelt a nemek közé. A szégyen olyan illúzió, melyet gyermekként oltottak belénk, és szertefoszlik utolsó éveinkben.
Építsünk hidakat falak helyett! Vagyis bontsuk le a nemek közötti hamis, érdekalapú vallások által kondicionált falakat! A test radikális elfogadása azt jelenti, hogy vállalom a testem a maga természetes állapotában. Elutasítom a természetes meztelenség és az érzékiség szükségszerű feltétlen összefüggését. Ahogy a másik szájának látványa sem azonos annak megcsókolásának vágyával, úgy mások ruhátlan teste sem kelthet szükségszerű érzéki asszociációkat. Csak az egybites gondolkodás tesz egyenlőségjelet.

Hogy kerül a csizma az asztalra?

Hogy jön a naturizmus a spiritualitáshoz? Nem mindkét felfogásnak van ugyanazon gyökere?
A spiritualitás és a naturizmus közötti összefüggések több szinten is megfigyelhetők. Mindkettő a természethez való mélyebb kapcsolódást és a belső harmónia elérését támogatja. A spiritualitás gyakran magában foglalja az önmagunkkal és a világegyetemmel való kapcsolatunk mélyítését, míg a naturizmus a természetes állapotunk elfogadását és a társadalmi normáktól való függetlenül élést hangsúlyozza. 
A naturizmus gyakorlása során az emberek gyakran meztelenül tartózkodnak a természetben, ami lehetőséget ad a test és a természet közötti közvetlen kapcsolatra, valamint a testi és lelki szabadság élményére. Ez az élmény segíthet az embereknek abban, hogy közelebb kerüljenek önmagukhoz és a természethez, ami spirituális élményekhez is vezethet.
A spiritualitás és a naturizmus közötti összefüggések tehát abban rejlenek, hogy mindkettő a természettel való összhangra, az egyszerűségre és az autentikus életmódra törekszik, amely elősegíti az önismeretet és a belső békét. Ezek a gyakorlatok segíthetnek az embereknek abban, hogy megtalálják a helyüket a világban, és harmonikusabb kapcsolatot alakítsanak ki a környezetükkel és önmagukkal. 

Lélek-projekt

Szellem-projekt

Anyag-projekt


Körünk korunk egyik fénymunkásává szeretne válni!


© Copyright Dharma Centrum Spirituális Kör 2024. No Rights Reserved.

HTML Builder